• Kategorie
  • Parametry
Brak produktów do wyświetlenia

Buty robocze - oferta obuwia robocze naszego sklepu bhp

Staramy się nieustannie rozszerzać ofertę kategorii obuwia roboczego w naszej hurtowni bhp. Nasz sklep internetowy otrzymuje wiele zamówień i zapytań dotyczących kwestii obuwia ochronnego.  Jest to także bardzo często wyszukiwana fraza w internecie. Buty robocze to obok odzieży roboczej jedno z częściej wyszukiwanych fraz w branży bhp. Buty są bowiem podstawowym elementem ubrania roboczego w większości branż.  

Buty robocze - jakie obuwie robocze wybrać? Co oferuje sklep bhp?

Trudno jednoznacznie doradzić jakie buty bhp powinien wybrać klient. Wybór butów roboczych jest bowiem uzależniony od wielu czynników. Zależy w jakich warunkach się pracuje, jak długo oraz jakimi środkami się dysponuje. Bo buty robocze to różnorodna oferta nie tylko pod względem modeli ale i pod względem ceny. Nasz sklep bhp oferuje  każdy rodzaj obuwia ochronnego, od półbutów, przez sandały po trzewiki, gumowce, buty spawalnicze po buty robocze esd i buty medyczne profilaktyczne   Buty robocze damskie i męskie - nasz sklep bhp oferuje kompleksowe zaopatrzenie Jednym z podstawowych i najprostszych podziałów butów roboczych jest ich podział na damskie i męskie. Wiele modeli obuwia roboczego jest unisex i występuje w rozmiarówce damskiej i męskiej. Damskie buty robocze mają często bardziej kobiece kolory i występują w niskich rozmiarach. Są często lżejsze, drobniejsze. Dostosowane z myślą o wymaganiach kobiet. Męskie buty robocze są często bardziej masywne. Sklep Optimum BHPoferuje buty robocze skórzane czy tekstylne , stworzone aby zabezpieczyć mężczyzn w ciężkiej i lekkiej pracy.

Buty robocze - kiedy powinno się je stosować?  

Obuwie robocze stanowi podstawowy element ubrania roboczego. Nie powinno ono być dobrane przypadkowo. Buty robocze zastępują buty codzienne w pracy. W tej kategorii naszego sklepu bhp znajdziemy m.in. klapki, chodaki, buty medyczne czy obuwie profilaktyczne i kalosze. Typowo obuwie ochronne to buty bhp wyposażone w odpowiednie ochrony spełniające określone normy. Takie buty robocze muszą chronić palce - w butach stosowany jest w tym celu podnosek ochronny metalowy (stalowy), kevlarowy, aluminiowy itp. Podnosek z obuwiu roboczych chroni palce podczas uderzenia w twarde przedmioty oraz przy upadku ciężkiego elementu na stopę. Podnosek kompozytowy w butach bhp jest lżejszy od metalowego, nie nagrzewa się tak bardzo latem a zima nie chłodzi tak palców. Jest też lżejszy o ok 20%. Ochronne buty robocze mogą oprócz podnoska posiadać wkładkę antyprzebiciową, która chroni stopę przed uszkodzeniem, podczas nadepnięcia na ostry przedmiot np. gwoździe, blachę, pręty itp. Dodatkową formą zabezpieczenia butów roboczych mogą być właściwości ESD - są to buty robocze antyelektrostatyczne. Inne właściwości posiadają buty do pracy przy spawaniu - są to buty robocze spawalnicze, specjalnie zabezpieczone aby iskry nie przedostały się przy wiązaniu do środka obuwia. Buty do pracy przy asfalcie czy budowie dróg, gdzie wymagana jest specjalna podeszwa o właściwościach HRO odpornych na kontakt z rozgrzanym podłożem też jest kierowana do innej grupy. Jak widać różnorodność obuwia jaka oferują producenci i nasz sklep bhp jest bardzo szeroka. Z tego powodu należy poznać zagrożenia z jakimi ma się styczność by buty robocze mogły zostać dobrane w prawidłowy sposób. Buty robocze i ochronne powinny być stosowane przy pracy, gdzie występują zagrożenia uszkodzenia stopy. Z pewnością obuwie robocze powinno być stosowane w przemyśle ciężkim, pracach budowlanych i ziemnych - tu polecamy szczególnie buty robocze wysokie - trzewiki ochronne. Konieczność stosowania butów bhp w występuje zazwyczaj w pracy w na magazynach, halach produkcyjnych w wielu sklepach handlowych. Buty robocze medyczne czy profilaktyczne są stosowane w gabinetach lekarskich, szpitalach, w salonach kosmetycznych czy lekkiej i bezpiecznej produkcji. 

Obuwie robocze - buty robocze bhp - półbuty, sandały I trzewiki robocze - buty budowlane w sklepie bhp

W ofercie naszego sklepu bhp buty robocze cieszą się niestającym zainteresowaniem. Ich oferta jest niezwykle ciekawa i zróżnicowana. Można bowiem wybrać tanie buty robocze jak i buty robocze za ponad 1000 zł. W sprzedaży obuwia roboczego jest wiele znanych i cenionych firm. Polecamy zatem buty robocze Portwest, buty robocze Urgent, buty robocze Issa, buty robocze Reis, buty robocze Ardon, buty robocze  CXS Canis, buty robocze Polstar, buty robocze VM, buty robocze Julex, buty robocze Procera czy włoskie buty ISSA.

Obuwie robocze i ochronne w hurtowni internetowej Optimum BHP - sklep bhp

W naszej ofercie oferujemy obuwie robocze dla każdego klienta. Oferujemy produkty ekonomiczne oraz najwyższej jakości obuwie ochronne cenionych na świecie producentów. W sprzedaży polecamy obuwie ochronne takich marek jak Reis, Ardon, Industrial Starter Issa, Portwest, Delta Plus, Julex, Medibut Strzelce Opolskie PPO, Demar, Atlas, Cofra, Cerva, Canis CXS, Uvex, Urgent, Heckel Performance, Lahti Pro, Lemaitre Securite, Lemigo, Tiger, Panoply, VM Footwear, Polstar itp.

Rodzaje butów roboczych

Obuwie ochronne w ofercie naszego sklepu bhp jest niezwykle zróżnicowane. W zależności od wymagań i potrzeb klientów oferujemy obuwie do pracy z takimi ochronami jak podnosek ochronny czy wkładka antyprzebiciowa. Oferujemy obuwie wodoodporne, buty antyelektrostatyczne, ESD, dedykowane do pracy w branży spożywczej, buty budowlane czy dla magazyniera i pracownika hali produkcyjnej. Znajdą Państwo w naszej hurtowni buty robocze przed kostkę czyli półbuty oraz sandały, obuwie wyższe typu trzewiki ochronne, saboty, gumowce, gumofilce oraz obuwie codzienne, trekkingowe, sportowe oraz ortopedyczne.

Proponujemy naszym klientom obuwie dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. Zależy nam na tym aby każdy klient znalazł obuwie zgodne z jego oczekiwaniami. Oferujemy buty dla pracowników firm budowlanych, transportowych i spedycyjnych, osób pracujących w przemyśle spożywczym czy petrochemicznym, obuwie dla spawaczy i pracowników robót ziemnych. 

W sklepie internetowym umieszczone mamy jedynie wybrane modele. Jeśli nie znaleźli Państwo w sklepie on-line poszukiwanego modelu prosimy o kontakt. Z pewnością posiadamy go w sprzedaży. Kontakt: biuro@optimumbhp.pl

Półbuty robocze

Buty robocze przed kostkę. Wykonane ze skóry licowej lub welurowej, tkanin, mikrowłókna lub innych materiałów. Wiązane na sznurówki. Półbuty robocze to propozycja całoroczna. Sprawdzają się na halach produkcyjnych, w transporcie, na magazynie. Wersje z oddychającymi wstawkami polecamy w okresie letnim. Najbardziej popularne kategorie obuwia roboczego to obuwie kategorii SB (z podnoskiem ochronnym) czy S1P (posiadające podnosek ochronny i wkładkę antyprzebiciową). Półbuty robocze występują nie tylko dla pracowników branży np samochodowej ale również dla  przemysłu spożywczego (białe obuwie HACCP), czy medycznego (obuwie profilaktyczne). Nasi klienci bardzo cenią obuwie polskiej marki Demar i PPO Strzelce Opolskie. Doskonałą jakość oferują również tacy producenci jak Portwest, Ardon, Canis, Issa, Delta Plus, Zephyr, Heckel, Issa Industrial Starter, Solid Gear, Atlas, czy Uvex. Niezwykle dobrze sprzedają się także buty Urgent oraz buty REIS.

Sandały robocze 

Buty robocze zapinane na rzep lub sprzączkę. Z reguły bardziej oddychające od półbutów. Posiadają perforację, dziurki pozwalające stopie oddychać. Sandały robocze to propozycja całoroczna dla pracowników pracujących w zamkniętych pomieszczeniach np. na  halach produkcyjnych lub pracowników wykonujących prace na zewnątrz w okresie letnim. Sandały są bardziej oddychające od półbutów roboczych czy trzewików. Mogą  występować w wersji z podnoskiem lub podnoskiem ochronnym i wkładką chroniącą stopę przed przebiciem. Sandały mogą być również antyelektrostatyczne ESD lub polecane do przemysłu HACCP.W ofercie naszego sklepu z obuwiem roboczym posiadamy również obuwie medyczne i profilowane.

Trzewiki robocze - buty budowlane i nie tylko

Trzewik ochronny to wysoki but za kostkę. Wykonany zazwyczaj ze skóry lub skóry połączonej z tkaninami. Trzewiki idealne są na budowę, do prac ziemnych oraz idealnie spisują się jesienią i zimą. Trzewiki zapewniają doskonałą stabilizację kostki. Jest to bardzo ważne np w takich branżach jak wykopy ziemne, prace budowlane gdzie pracownicy chodzą po nierównych powierzchniach. Zaleca się wówczas pracownikom minimalnie kategorię S1P (podnosek ochronny i wkładka antyprzebiciowa) choć lepszym wyborem jest kategoria trzewików S3 rozszerzona o właściwości chroniące but przed przemoczeniem.  Taki obuwie robocze to doskonała propozycja butów budowlanych. Trzewiki robocze występują w wersji ocieplanej oraz całorocznej bez ocieplenia.  W naszym sklepie bhp z obuwiem roboczym znajdą Państwo tanie modele trzewików roboczych jak np Yes, czy Firsty oraz droższe modele np. TW400, FC57, Leonardo Issa, Dozer  i inne.

Dostawy obuwia roboczego realizujemy w Tychach oraz miastach ościennych jak Katowice, Mikołów, Pszczyna, Bielsko-Biała, Łaziska, Gostyń, Gliwice, Sosnowiec, Będzin, Bytom itp. Obsługujemy również firmy w całej Polsce. Wysyłka obuwia roboczego do Warszawy, Gdańska, Szczecina, Torunia czy Wrocławia oraz pozostałych miast w Polsce to w zależności od produktu 24h-10 dni. Nasz sklep stacjonarny to doskonały punkt zaopatrzenia dla naszych klientów z okolicy. Polecamy nasz sklep bhp Katowice!

Warto poznać także najbardziej popularne kategorie ochrony butów roboczych

Buty robocze S1 i SB - obuwie robocze z podnoskiem

Buty robocze S1 czy Sb posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego

Buty robocze S1P - obuwie robocze z podnoskiem i wkładką antyprzebiciową

Buty robocze S1P posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego i wkładki antyprzebiciowej. Ochrony mogą być metalowe/ stalowe czy też kompozytowe czy kevlarowe

Buty robocze S3 - buty budowlane - wodoodporne

Buty robocze S3 posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego i wkładki antyprzebiciowej. Ochrony mogą być metalowe/ stalowe czy też kompozytowe czy kevlarowe. Dodatkowo obuwie jest impregnowane więc nie przesiąka wodą, jest wodoodporne. Jest to dobra propozycja butów budowlanych.

 

Jakie buty robocze  kupują klienci w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i w innych miastach?

 

Nasza  hurtownia bhp internetowa zauważyła, iż klienci z dużych miast mają nieco inne upodobania w kwestii. Ogólnie często klienci bardzo zwracają uwagę na cenę, wybierając produkty z niższej półki cenowej i poszukujątanich butów roboczych do pracy. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy w innych dużych miastach, często klienci szukają z kolei obuwia roboczego o dużo lepszej jakości i w wyższych cenach. W Warszawie bardzo dobrze sprzedają się buty robocze VM Footwear, buty Uvex czy Solid Gear. Dobrze sprzedają się też średnie marki. Wiele naszych klientów z Krakowa, Poznania czy z Warszawy zamawia buty Issa, Zephyr czy obuwie Portwest, które są bardzo dobrej jakości. Także nowe marki jak Stalco i Hogert bardzo dobrze się sprzedają. Polecamy obuwie robocze Stalco Perfect, których buty bhp są wysokiej jakości. Warto także rozważyć zakup tańszych ale dobrych jakościowo modeli obuwia Hogert. W Warszawie bardzo dobrze sprzedają się też buty Bearfield Polstar ze średniej półki cenowej. Mniej zatem na uwadze, iż obuwie robocze dostarczymy wszędzie. Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Częstochowa czy Warszawa. buty robocze trafią tam i do wszystkich innym miast w Polsce i w Europie.

Obuwie pracownicze można podzielić na:

  1.  Obuwie bezpieczne S – zgodne z normą PN-EN ISO 20345 (rozszerzone o PN-EN ISO 20345:2012), które w standardzie musi być wyposażone w podnosek, chroniący palce stóp przed uderzeniem o energii 200 J 
  2.  Buty ochronne P – zgodne z normą PN-EN ISO 20346 (rozszerzone o PN-EN ISO 20346:2014-08), które w standardzie musi być wyposażone w podnosek, chroniący palce stóp przed uderzeniem o energii 100 J
  3.  Obuwie zawodowe O – zgodne z normą PN-EN ISO 20347 (rozszerzone o PN-EN ISO 20347:2012), które spełnia rolę butów ochronnych, ale nie posiada podnoska chroniącego palce. Określenie „obuwie robocze”, którym często potocznie określa się ogół butów przeznaczonych do pracy, to de facto właśnie kategoria obuwia zawodowego O.

 

KATEGORIE OBUWIA OCHRONNEGO - BEZPIECZNEGO „S” - SAFETY ZGODNIE Z NORMĄ PN-EN ISO 20345

Buty bezpieczne SB – są to buty robocze o podstawowych właściwościach ochronnych, wyposażone w podnosek (kompozytowy lub metalowy), odporny na uderzenia z mocą do 200 J. Warstwa wierzchnia musi mieć wytrzymałość zgodną z wymaganym minimum normy EN ISO 20345, czyli najlepiej z dwoiny skórzanej. Obuwie musi być ponadto odporne na oleje, benzynę i inne rozpuszczalniki organiczne. 

Buty bezpieczne S1 – są to buty robocze spełniające normy SB (podnosek, skóra dwoinowa, odporność na działanie olejów, benzyny i innych substancji pochodnych od rozpuszczalników). Ponadto wyposażone są w zabudowaną piętę, właściwości antyelektrostatyczne, zamknięte okolice pięty absorbujące energię, oraz antypoślizgową podeszwę, odporną również na węglowodory.

Buty bezpieczne S2 – są to obuwie robocze spełniające normy SB (normy obuwia SB + obuwia S1, czyli zabudowana pięta absorbująca energię, antypoślizgową podeszwę) oraz dodatkowo wykonane z wodoodpornego materiału wierzchniego, nieprzepuszczającego wody minimum przez godzinę.

Buty bezpieczne S3 – tobuty bhp spełniające wszystkie normy od SB do S2. Ich podeszwa wyposażona jest w specjalną wkładkę odporną na przebicie (metalową lub kompozytową). Ponadto podeszwa ta musi posiadać specjalne urzeźbienie w postaci protektora. 

Buty bezpieczne S4buty robocze spełniające normy obuwia S1, czyli posiadające zamkniętą piętę absorbującą energię, podnosek, właściwości antyelektrostatyczne, z dodatkowymi walorami, takimi jak antypoślizgowa podeszwa, odporna na działanie węglowodorów, ale przede wszystkim wyróżniającym atutem jest w tym przypadku wodoodporność.

Buty bezpieczne S5buty robocze o charakterystyce S4 (zamknięta absorbująca energię pięta, właściwości antyelektrostatyczne, antypoślizgowa podeszwa, odporna na węglowodory, wodoodporność). Ich atrybut różniący od obuwia S4 związany jest ze wspomnianą wcześniej podeszwą, która poza wymienionymi wcześniej cechami dodatkowo posiada wkładkę antyprzebiciową (kompozytową lub metalową) oraz specjalny protektor. 

Buty ochronne bezpieczne S1P – zbliżony wariant do obuwia ochronnego kat. S3. Różnica wynika jedynie z tego, iż S1P nie muszą wykazywać podwyższonej wodoodporności. Wykonane przeważnie ze skóry welurowej lub nubukowej. Charakteryzują się przewiewnością, wobec czego dedykowane są do pracy w okresie letnim lub do pracy na halach zamkniętych w okresie zimowym. Wyposażone w podnosek (chroniący do 200J), podeszwę antyelektrostatyczną i antypoślizgową, wyposażoną we wkładkę antyprzebiciową, oraz absorbujące energię okolice pięt.

 

KATEGORIE OBUWIA OCHRONNEGO „P” - PROTECTIVE ZGODNIE Z NORMĄ EN ISO 20346 

Buty ochronne PB – standardowe buty robocze, wyposażone w podnosek chroniący przed uderzeniami do 100J, oraz odporne na działania olejów, benzyny i innych rozpuszczalników organicznych. 

Buty ochronne P1 – poza ochroną zgodną z kategorią PB (podnosek i odporność na substancje chemiczne i organiczne) posiadają właściwości antyelektrostatyczne, oraz zabudowaną piętę, która dodatkowo absorbuje energię.

Buty ochronne P2 buty robocze o cechach kat. Obuwia P1, czyli podnosek, odporność na niektóre substancje, właściwości antyelektrostatyczne i zabudowaną, absorbującą energię piętę, które dodatkowo zgodnie ze swoim zaawansowanym technicznie materiałem zewnętrznym nie przepuszczają wody.

Buty ochronne P3 – obuwie robocze ochronne posiadające cechy kategorii P2 wyposażone ponadto w podeszwę odporną n przebicie, dzięki specjalnej wkładce, metalowej lub kompozytowej. Podeszwa ta ponadto posiada specjalny system protektorów antypoślizgowych.

Buty ochronne P4 – model butów roboczych w tej kategorii posiada cechy kat. P1 plus wodoodporność na wysokim poziomie.

Buty ochronne P5 – jest to wersja butów ochronnych kategorii P4 wzbogacona o wkładkę antyprzebiciową i specjalny protektor w podeszwie.

 

KATEGORIE OBUWIA ROBOCZEGO ZAWODOWEGO „O” - OCCUPATIONAL ZGODNIE Z NORMĄ PN-EN ISO 20347

Buty robocze O1 – buty posiadają piętę zabudowaną. Pięta ta ma cechy absorbujące energię. Ponadto obuwie ma podeszwę o właściwościach antyelektrostatycznych, oraz odporną na węglowodory i oleje. Buty robocze nie posiadają podnoska chroniącego palce stóp.

Buty robocze O2 – poza cechami kategorii O1, czyli zabudowaną piętą absorbującą energię i podeszwą antyelektrostatyczną odporną na oleje i węglowodory, obuwie to jest ponadto nieprzemakalne. 

Buty robocze O3 – posiadają cechy kategorii O2 (wodoodporność, odporność na chemikalia i oleje, zabudowana pięta, antyelektrostatyczność) oraz dodatkowo wkładkę antyprzebiciową w podeszwie i specjalne jej urzeźbienie antypoślizgowe.

Buty robocze O4 – Są odpowiednikiem butów roboczych zawodowych O1 (właściwości antyelektrostatyczne, zabudowana pięta, z jej okolicami absorbującymi energię) wzbogaconymi o właściwości wodoodporne.

Buty robocze O5 – są to buty robocze zawodowe, mające wszystkie cechy obuwia roboczego O4 (O1 plus odporność na przemakanie), wyposażone w podeszwę odporną na przebicie, dzięki specjalnej wkładce (metalowej lub kompozytowej).

 

Obuwie ochronne (ew. robocze) obowiązkowo musi zawierać szereg informacji opisujących dany egzemplarz, takich jak: rozmiar, oznaczenie producenta i jego logo, datę produkcji (rok i kwartał), kraj produkcji, numer spełnionej normy, oznaczenia odpowiadające właściwościom które spełnia dany model.

Producenci obuwia ochronnego, bądź obuwia roboczego często umieszczają na nim wspomniane powyżej specjalne oznaczenia, związane z poszczególnymi cechami jakimi dany model się odznacza. Aby zapoznać się z nimi, poniżej przedstawiony jest wykaz poszczególnych symboli:

P – odporność na przekłucia

A –buty antyelektrostatyczne

C – obuwie prądo-przewodzące

I – obuwie elektroizolacyjne

HI – obuwie izolujące ciepło od spodu

CI – obuwie izolujące zimno od spodu

E – buty absorbujące energię w okolicach pięt

WR – Wodoodporność

WRU – przepuszczalność i absorpcja wody, hydrofobowa warstwa wierzchnia

HRO – odporność podeszwy na wysoką temperaturę (do 300˚C przez 1 min.)

WG – obuwie przeznaczone dla spawaczy (spełniające odpowiednie normy)

Al – obuwie dla hutników, odporne na płynne aluminium w dużych ilościach

Fe – obuwie dla hutników, odporne na płynne żelazo w dużych ilościach

CR – buty odporne na przecięcia

M – dodatkowa ochrona śródstopia

AN – dodatkowa ochrona okolic kostki

FO/ORO – odporność podeszwy na działania olejów, benzyn i różnego rodzaju węglowodorów, czyli rozpuszczalników organicznych

SRA – właściwości antypoślizgowe obuwia na ceramicznym  podłożu (z pokrywą z roztworu laurylosiarczanu sodu SLS)

SRB – właściwości antypoślizgowe obuwia na stalowym podłożu (z pokrywą z glicerolu) 

SRC – właściwości antypoślizgowe na obu wyżej wymienionych typach podłoży

F – obuwie strażackie, wysokie

FP – obuwie strażackie, wysokie, z wkładką antyprzebiciową w podeszwie

FA – obuwie strażackie, antyelektrostatyczne

FAP – obuwie strażackie antyelektrostatyczne z wkładką antyprzebiciową (FP + FA)

Rynek obuwia roboczego ochronnego obsadzony jest przez wielu producentów. Podobnie jak w przypadku obuwia do użytku codziennego, w branży obuwia BHP również spotkać można marki z wyższej półki jak również te nieco bardziej budżetowe, ale równie solidne. W obrębie tych tańszych warto wspomnieć o kilku z nich, np. CXS CANIS, REIS, NS POLSTAR, FIRSTY ARDON czy YES.

Marka CXS oferuje szeroki wybór butów roboczych, począwszy od sandałów roboczych, poprzez trzewiki robocze, półbuty robocze, na butach roboczych ocieplanych kończąc. Pośród nich do wyboru są buty ESD, spawalnicze, buty ochronne S1, buty ochronne S1P, itp. Szczególnie wybór półbutów roboczych jest bardzo duży. 

Przykładowy model to CXS SPORT CANIS, czyli wodoodporne buty robocze z tkaniny softshellowej pozwalające oddychać stopie dzięki specjalnym tkaninom. Pianka EVA w podeszwie neutralizuje drgania, a poliuretanowy czubek wzmacnia buta w okolicach palców, chroniąc przed obtarciami i okopaniem.

Buty robocze CXS STONE NEFRIT to z kolei przykład sandałów z częścią wierzchnią wykonaną ze skóry, zapinanych na rzep. Wyposażone w stalowy podnosek. Gwarantują duży przewiew. Dedykowane do prac w okresie letnim lub do prac na halach produkcyjnych i magazynach.

Trzewiki robocze CXS CANIS CAMBRIGE S3 to przykład trzewików wyposażonych we wkładkę antyprzebiciową, oraz kompozytowy podnosek. Mają właściwości anty poślizgowe i olejoodporne, a dzięki skórze hydrofobowej wykazują odporność na przenikanie wody. 

https://www.optimumbhp.pl/POLBUTY-ROBOCZE-TREKKINGOWE-CXS-SPORT-CANIS-p134532

https://www.optimumbhp.pl/SANDALY-ROBOCZE-CXS-STONE-NEFRIT-S1-2135-004-800-00-CXS-SRC-CANIS-p104054

https://www.optimumbhp.pl/TRZEWIKI-ROBOCZE-CAMBRIDGE-CXS-CANIS-S3-PODNOSEK-WKLADKA-ANTYPRZEBICIOWA-WODOODPORNE-p135353

 

POLSTAR to z kolei polskie konsorcjum produkujące obuwie robocze i odzież roboczą, nie tylko pod szyldem POLSTAR. Na rynku spotkać można również produkty pod innymi nazwami, takimi jak BEARFIELD, oraz MAX POPULAR. Pośród nich znaleźć można trzewiki robocze, buty robocze ocieplane, półbuty robocze, buty ochronne S1, buty antyelektrostatyczne, buty ochronneS2, buty ochronne S3 sandały robocze, S1P i wiele innych rodzajów.

Modelem w kategorii ochrony S1 są buty robocze BEARFIELD GT01 S1. Wykonane są ze skóry bydlęcej i zamszowej oraz wyposażone w metalowy podnosek. Podeszwa antyelektrostatyczna odporna jest na węglowodory i olej.

Sandały robocze typu S1P to model serii MAX-POPULAR RED S1-P SRC. Wyposażone we wkładkę pochłaniającą pot, oraz dobrą wentylacje dzięki otworom. Podeszwa posiada wkładkę antyprzebiciową oraz właściwości antpoślizgowe (SRC), antyelektrostatyczne i odporność na oleje i węglowodory.

Kategorię Safety S3 reprezentuje para trzewików ochronnych NS POLSTAR S3 SRS. Jest to nieco wyższy but roboczy ze skóry bydlęcej, wyścielony oddychającą, przewiewną tkaniną z umieszczonym metalowym podnoskiem chroniącym palce oraz wkładką antyprzebiciową w antypoślizgowej podeszwie odpornej na działania węglowodorów i olejów. 

https://www.optimumbhp.pl/BEARFIELD-POLBUTY-OCHRONNE-GT01-S1-BLACK-WYPRZEDAZ-p132947

 https://www.optimumbhp.pl/ROBOCZE-SANDALY-MAX-POPULAR-RED-S1-P-SRC-p134105

https://www.optimumbhp.pl/NS-TRZEWIKI-OCHRONNE-Z-METALOWYM-PODNOSKIEM-S3-SRC-p132927

 

Inną znaną budżetową marką z kategorii BHP jest znana marka REIS, produkująca również obuwie robocze. Poza typowymi roboczymi butami, takimi jak trzewiki robocze, sandały robocze, buty robocze S1, buty robocze S2, buty robocze S1P, buty robocze S3, buty robocze ocieplane, itd; można znaleźć również obuwie robocze, przypominające buty widywane na ulicach. 

Takim przykładem mogą być trzewiki robocze BRFARMED S3 ze stalowym podnoskiem, o wizualnie modnym swego czasu kolorze i wyglądzie, zbliżonym do TIMBERLAND CAMEL.  Warstwa zewnętrzna wykonana ze skóry nubukowej. Buty mogą występować zarówno w wersji S2, jak i S3 z wkładką antyprzebiciową.

Ciekawe buty robocze pod względem zastosowanej technologii to półbuty robocze BELGIA S1P z systemem BOA. System ten pozwala w szybki sposób „zawiązać” but specjalnym pokrętłem ściągającym zamiast sznurówek. Posiadają kategorię S1P, czyli wyposażone są w podnosek nad palcami oraz wkładkę antyprzebiciową.

Sandały robocze BRALACE S1 to dobrze wentylowane buty robocze kategorii S1 ze stalowym podnoskiem wykonane ze skóry zamszowej bydlęcej. Podeszwa o oznaczeniu SRC gwarantuje zapobieganiu poślizgowi.

https://www.optimumbhp.pl/TRZEWIKI-ROBOCZE-BRFARMER-S3-ZE-STALOWYM-PODNOSKIEM-WYKONANE-Z-ZE-SKORY-WODOODPORNEJ-TYPU-NUBUCKU-p99565

https://www.optimumbhp.pl/POLBUTY-ROBOCZE-BELGIA-S1P-Z-SYSTEMEM-BOA-BRBELGIA-ROL-p133253

https://www.optimumbhp.pl/SANDALY-ROBOCZE-BUTY-BEZPIECZNE-BRALACE-S1-p99441

 

Inna marka trudniąca się produkcją solidnych butów roboczych to ARDON. W jej ofercie spotkać można gumowce – kalosze robocze, trzewiki robocze ocieplane, trzewiki robocze, buty antystatyczne, buty ESD, sandały robocze, półbuty robocze, w wielu kategoriach, takich jak S1, SP1, S2, S3,  oraz inne specjalistyczne, jak np. buty spawalnicze.

 

BUTY SPAWALNICZE

Specjalnie dla osób wykonujących zawód spawacza dedykowane są odpowiednie buty robocze spełniające określone normy i posiadające konkretne cechy. Mowa tutaj o butach dla spawaczy. Warunkiem, który muszą spełnić jest kilka norm ISO. Pierwsza z nich to EN 20345, która reguluje normy obuwia kategorii Safety – „S”, w którym obowiązkowo znaleźć się musi podnosek chroniący palce przed upadkiem ciężkiego przedmiotu z siłą do 200J. W przypadku tej normy sugerowaną klasą stosowanego obuwia jest S3 lub S5, które dodatkowo wyposażone są we wkładki antyprzebiciowe w podeszwie. Norma EN 20349 dotyczy odporności na zagrożenia termiczne oraz odpryski roztopionego metalu podczas spawania oraz w odlewniach. Trzecią normą jest EN 20344, regulująca metody badań nad obuwiem bezpiecznym, wymagana przy przyznawaniu certyfikatów normy EN 20345.

Bardzo ważna jest również dodatkowa norma związana z podeszwą, czyli HRO, która zakłada odporność podeszwy na wysoką temperaturę do 300˚C. Najlepiej, gdy jest to podeszwa poliuretanowa. Ogólnie buty spawalnicze muszą mieć fason trzewika sięgającego za kostkę z zamkniętym obszarem pięty. W przypadku warstwy zewnętrznej obuwie spawalnicze musi być wykonane ze skóry naturalnej o solidnej grubości i trwałości. Dopuszczalne jest obuwie sznurowane, jednak zaleca się stosowanie obuwia ochronnego ze specjalną osłoną skórzaną, zakrywającą sznurówki. Ma ona na celu zabezpieczyć je przed przepalaniem oraz dodatkowo chroni przed przedostaniem się iskier i kropli stopionego metalu do wnętrza buta. 

 

OBUWIE CHRONIĄCE PRZED EFEKTEM ESD

ESD to skrót od Electro Static Discharge, czyli wyładowania elektrostatycznego. Dochodzi do niego wtedy, gdy dokonuje się wyrównanie napięcia między obiektami do momentu powstania równowagi elektrycznej. Przyczyną tego zjawiska jest przeważnie iskra lub łuk napięcia. Dzieje się to momentalnie, w przeciągu ułamku sekundy. W wyniku styczności, a następnie rozdzielenia powierzchni wytworzony zostaje ładunek, zdolny uszkodzić wrażliwe elementy urządzeń, szczególnie elektronicznych i komputerowych. Przypadki ESD są widoczne na co dzień, np. poprzez wyładowania przy kontakcie z karoserią samochodu, na klamkach, lub podczas zdejmowania odzieży z materiałów syntetycznych poprzez pojawiające się iskry.

Obuwie ESD nie dopuszcza do naładowania się użytkownika ładunkiem elektrycznym. Dzieje się tak za sprawą tarcia, występującego podczas chodzenia po części powierzchni podłoża. Obuwie to musi cechować się oporem elektrycznym mieszczącym się w przedziale od 7,5 x 105Ω do 3,5 x 107Ω (0,75MΩ do 35 MΩ). Aby uniknąć uszkodzeń urządzeń oraz zapewnić bezpieczeństwo pracownikowi obuwie tego typu znajduje zastosowanie w przemyśle komputerowym samochodowym, elektronicznym oraz ze względu na konieczność uniknięcia zaprószenia ognia lub zagrożenia wybuchem w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i farmaceutycznym.

 

OBUWIE ROBOCZE DAMSKIE

Obecnie na rynku obuwia bhp dostępnych jest sporo butów ochronnych damskich. Buty robocze damskie stworzone są z myślą o kobietach, ze względu na przeważnie mniejszą numerację używanego u nich obuwia niż u mężczyzn. Ponadto, być może nawet w głównym założeniu producenci obuwia roboczego biorą pod uwagę również względy wizualne oferując buty robocze produkowane w bardziej damskim stylu, ubarwieniu i fasonie. Kobiety zaopatrzyć się mogą w obuwie spełniające wszystkie normy zgodnie z klasyfikacjami S, P, O, obuwie antystatyczne, obuwie wyposażone w podnosek przy palcach, obuwie ochronne wyposażone we wkładkę antyprzebiciową, obuwie robocze wodoodporne, obuwie ochronne z podeszwą HRO, buty z wkładką z pianki EVA, buty robocze oddychające i wiele innych. Dostępne są różne fasony, takie jak damskie sandały robocze ochronne, damskie trzewiki ochronne, buty robocze ocieplane damskie, półbuty robocze damskie, buty medyczne, kalosze robocze damskie i inne; tak więc w przypadku obuwia roboczego damskiego dostępne są wszystkie odpowiedniki butów roboczych męskich reprezentujące takie same cechy techniczne, zabezpieczające, czy funkcjonalne.

BUTY ROBOCZE DROŻSZE

Trwałe obuwie robocze, mogące posłużyć przez kilka sezonów oferuje wiele znanych marek z świata produktów BHP. Wśród nich możemy znaleźć takie firmy jak SOLID GEAR, VM, czy popularny również w świecie sportu UVEX. Oferują one zaawansowane technologie stosowane przy tworzeniu swoich produktów. Prowadzone są nad nimi ciągłe badania.

Przykładowo marka SOLID GEAR ma do zaoferowania obuwie ochronne klasy S – Safety, z podnoskiem z włókna szklanego, lżejszego niż jego metalowy odpowiednik, zachowującego takie same wartości bezpieczeństwa. Wkładka antyprzebiciowa stworzona jest z włókien technicznych, co poprawia elastyczność podeszwy, przy jednoczesnym zachowaniu trwałości. Pozostając przy temacie podeszw w butach ochronnych Solid Gear, marka spełnia standardy HRO, czyli odporność na wysokie temperatury do 300˚C oraz SRC, czyli zapobieganie poślizgom, w tym przypadku dzięki technologii Vibram. System zapinania BOA zastępuje sznurowadła i pozwala równomiernie dopasować model na całej długości stopy według własnych preferencji. Często w poszczególnych modelach butów roboczych tej marki w warstwie wierzchniej stosowana jest tkanina Gore-Tex mająca właściwości wodoszczelne i oddychające, oraz tkanina Cordura, w znaczący sposób podnosząca poziom wytrzymałości. Dostępne obuwie to trzewiki robocze, półbuty robocze, sandały robocze, buty ochronne wysokie, obuwie ochronne ocieplane i wiele innych.

System zapięć BOA stosowany jest również przez markę butów roboczych VM. Ponadto stosowane są  też technologie utrzymujące uczucie świeżości i komfortu, takie jak Forced Circulation i membrana Free-Tex gwarantujące oddychalność i izolacje termiczne; Anatomic Dry Sole, czyli wkładka dopasowująca się do stopy wchłaniająca wilgoć; oraz Space comfort, utrzymująca odpowiednią przestrzeń. Podeszwa opracowana jest we współpracy z renomowaną marką z branży ogumienia Michelin, w której stosowana jest technologia Hardwheel Structured, dodatkowo utrwalająca jej strukturę. W obuwiu ochronnym VM spotkać można również podnoski oraz wkładki antyprzebiciowe kompozytowe, opracowane według technologii Non Metali. Producent oferuje do wyboru półbuty, trzewiki robocze, sandały robocze i wysokie buty robocze i wysokie ocieplane.

Wspomniana wcześniej oddychająca i wodoodporna membrana Gore-Tex jest również ważną częścią składową obuwia ochronnego roboczego marki UVEX. Komfort użytkowania zapewniony jest ponadto dzięki systemowi wentylacyjnemu UVEX Climazone oraz UVEX 3Dhydroflex foam, czyli specjalne wkładki oddychające, pochłaniające wilgoć. Zdarzają się modele z regulacją szerokości. Podnosek, napiętek oraz podeszwa wzmacniane są za pomocą systemu UVEX Xenova. Podeszwa występować może dodatkowo w wersji HRO, odpornej na wysokie temperatury do 300˚C oraz antypoślizgowej SRC i odpornej na przecięcia. Wszystko dzięki technologii Vibram. Marka UVEX oferuje obuwie robocze zimowe, trzewiki ochronne, sandały ochronne i półbuty robocze.

 

BUTY ROBOCZE OCIEPLANE

W okresie zimowym, przebywając na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach, bezwzględnie należy wymienić swoje buty robocze letnie na buty robocze ocieplane. Na rynku dostępna jest cała masa obuwia ochronnego zimowego, zawierającego poszczególne cechy i normy, odpowiadające za konkretne funkcje, chroniące przed poszczególnymi zagrożeniami, czy wreszcie dedykowane do konkretnych czynności i zawodów. Dobór zależy od rodzaju pracy wykonywanej przez pracowników. Do nabycia są buty z kategorii S, P, O, buty strażackie ocieplane, buty spawalnicze ocieplane, trzewiki robocze ocieplane i inne. Istnieje jednak grupa cech, spośród których chociaż część powinna być spełniona przez buty robocze zimowe. Kilka z nich to:

- wodoodporna warstwa wierzchnia

- podeszwa izolująca przed zimnem od spodu

- higroskopijna wkładka, pochłaniająca wilgoć

- ocieplenie w postaci futra

- ocieplenie w postaci specjalnych tkanin termoizolacyjnych

- ocieplenie w postaci pianek izolujących od chłodu

Ponadto bardziej zaawansowane technologicznie obuwie może zawierać takie przydatne walory jak:

- system wentylacji, odprowadzający wilgoć na zewnątrz

- techniczne tkaniny wyposażone w membrany oddychające, np. Gore-Tex, Free-Tex, Cambrelle, UVEX Quatro Pro itd.

 

Jakie rodzaje obuwia roboczegoposiadamy w ofercie naszej hurtowni i sklepu bhp? Sprawdź!

 

Zgodnie z przepisami prawnymi (art. 2379, § 1 Kodeksu Pracy) pracodawca ma obowiązek wyposażyć pracownika w odzież i obuwie robocze gdy zachodzi taka konieczność. Dodatkowo ma obowiązek zapewnić czystość i konserwacje odzieży ochronnej i obuwia ochronnego, a przypadku uszkodzeń ich wymianę. Również pracownik objęty jest przepisami prawnymi (art. 211 pkt. 4 Kodeksu Pracy), wedle których obowiązkowo powinien używać ubrania roboczego w trakcie wykonywania pracy. Prawo jednak nie precyzuje jaki rodzaj odzieży bhp ma być stosowany. W tym przypadku zakład pracy wprowadza regulacje wewnętrzne, w których zawarte powinny być obostrzenia na temat rodzaju odzieży roboczej obuwia ochronnego, materiału, czy częstotliwości wymiany na nowe egzemplarze.

 

Wiele zależy od tego czym zajmuje się dany zakład, jakie czynności są w nim wykonywane przez pracowników. W przypadku butów roboczych wybór jest bardzo szeroki. Istnieje wiele rodzajów, dedykowanych dla danej branży. Dostępne są modele wodoodporne, z wbudowanymi wkładkami antyprzebiciowymi, buty robocze z podnoskiem czy elementami chroniącymi kostkę i wiele innych.

Na rynku dostępne są trzewiki robocze, półbuty, buty z podwyższoną cholewą, sandały ochronne, a nawet gumowce i wiele innych. Ponadto buty robocze występują zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim. Dla pracowników wykonujących swoje zadania na zewnątrz, na okres zimowy, jesienny lub wczesnowiosenny przeznaczone są buty robocze ocieplane z podwyższoną izolacją termiczną. W przypadku prac w okresie wiosenno-letnim dostępne są natomiast egzemplarze wyposażone w dodatkowe, specjalne strefy odprowadzające nadmiar ciepła i wilgoci

Najbardziej popularne rodzaje obuwia roboczego to:

buty robocze odporne na działania mechaniczne – są to buty odporne na przekłucie rzędu 1100N, dzięki nierdzewnej wkładce, ewentualnie sztucznego tworzywa. Podnosek przy palcach daje zabezpieczenie przed zgnieceniem ciężkimi przedmiotami lub kopnięciem w twarde elementy. W niektórych dziedzinach prac najlepiej spisują się trzewiki robocze osłaniające kostkę, dzięki którym zmniejsza się ryzyko jej skręcenia, lub zwichnięcia.

 

buty robocze odporne na substancje chemiczne – ich priorytetowym założeniem jest chronić stopę przed działaniem substancji chemicznych. Podczas styczności z nimi obuwie robocze musi bezustannie zachowywać swoje funkcje ochronne. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się specjalne tworzywa sztuczne, gumy, lub materiał PCV. Podeszwa antypoślizgowa zapewnia odporność na oleje, kwasy i inne substancje. 

obuwie ochronne odporne na działanie prądu elektrycznego – stworzone dla pracowników obsługi maszyn i urządzeń elektrycznych o napięciu większym niż 250V.

Obuwie robocze można dopasować zgodnie z przeznaczeniem. Zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego Optimum BHP, gdzie na Pewno znajdą Państwo każdy rodzaj obuwia BHP, oraz wiele innych artykułów odzieżowych, np. odzież robocząrękawice ochronnekaski ochronne bhp  i wielu innego rodzaju asortymentu z dziedziny środków ochrony osobistej i bezpieczeństwa i higieny pracy w atrakcyjnych cenach.

Buty robocze bhp i obuwie ochronne

Obuwie robocze to element ubioru roboczego, który jest wymagane w budownictwie, pracach magazynowych czy serwisowych, przy spawaniu a także w wielu innych branżach w których ochrona stopy jest niezbędna. Buty bhp są po prostu obowiązkowe aby zapewnić bezpieczeństwo. Z tego względu nasz sklep bhp oferuje Państwu buty robocze certyfikowane, dobrej jakości, produkowane przez znanych producentów. Oferta naszej hurtowni Optimum BHP oferuje szeroki zakres obuwia roboczego w postaci ciężkich butów roboczych, przez buty taktyczne, rekreacyjne po lekkie obuwie robocze damskie i męskie. Duża popularnością cieszą się specjalistyczne buty bhp np. wodoodporne, spawalnicze.

 

Jakie buty robocze i obuwie ochronne warto wybrać w sklepie bhp?

Klienci mają spory problem z wyborem odpowiednich butów do pracy. Powodem tego jest bardzo szeroka oferta sklepu bhp. Najważniejsze aby obuwie robocze gwarantowało bezpieczeństwo, było wytrzymałe i spełniało wszystkie wymagane normy. W sklepie Optimum BHP oferowane modele obuwia ochronnego spełniają te wymagania. Dodatkowo oferta jest rozszerzona o obuwie taktyczne, sportowe, trekkingowe.

 

Obuwie robocze - oferta sklepu bhp

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oferta Optimum BHP oferuje buty robocze do każdej pracy. Nasz sklep internetowy bhp oferuje buty budowlane, które zabezpieczają stopę przed urazami. Buty te, w postaci trzewików roboczych, są wykonane z wytrzymałych skór i są produkowane przez  cenionych producentów. Do pracy na magazynie polecamy półbuty robocze czy sandały ochronne, które sprawdzą się także w pracach w sklepach czy podczas lata. 

Zapraszamy również do siedziby naszej hurtowni, mieszczącej się w Tychach. Wszelkich informacji udzielimy Państwu telefonicznie pod numerem 609893792 raz mailowo, pod adresem sklep@optimumbhp.pl

Buty robocze Portwest - obuwie robocze wysokiej jakości w naszym sklepie bhp

Niezawodne buty robocze w dobrej cenie to obuwie ochronne Portwest. Wygodne, komfortowe a do tego atrakcyjne. Takie właśnie są buty bhp tej marki. Portwest oferuje buty z podnoskiem ochronnym stalowym lub kompozytowym. Oferta naszej hurtowni bhp obejmuje buty typu trzewiki robocze, półbuty a także sandały. Obuwie robocze jest dostosowane do każdego zawodu. Polecamy je osobom, które poszukują butów budowlanych, obuwia na magazyn czy hale produkcyjne, do pracy gdzie wymagane jest obuwie ochronne ESD antyelektrostatyczne  czy też białe buty robocze. Wiele modeli butów Portwest ma bardzo modny i sportowy wygląd. Oferujemy także masywne ciężkie buty zawodowe czy kalosze ochronne. 

 

Obuwie robocze VM Footwear - buty robocze dla specjalisty

Klienci naszego sklepu bhp, którzy cenią jakość powinni zainteresować się obuwiem roboczym VM Footwear. Buty bhp tego producenta cechują się dobrą wytrzymałością, wygodą, wysokiej jakości skórą i podeszwami stworzonymi do ciężkiej pracy budowlanej. Wiele modeli ma podeszwę Michelin, znana znawcom motoryzacji i opon do aut. Buty VM to także szeroki wybór obuwia roboczego ESD. Producent oferuje chyba jedną z najszerszych ofert butów antyelektrostatycznych ESD. Znajdziemy tu sportowe buty ochronne, tradycyjne białe obuwie typu sandały czy półbuty. Zdecydowanie obuwie robocze VM jest godne polecenia a nasza hurtownia bhp oferuje na nie dobrą cenę i rabaty,

 

CXS Canis to buty robocze doskonałe do pracy

Obuwie robocze CXS Canis to ciekawe modele butów bhp bez względu na fakt czy szukamy obuwia do pracy na budowie czy hali produkcyjnej. Nasz sklep bhp oferuje obuwie ochronne Rock Diorit z nadlanym noskiem kategorii ochrony S3. Także buty Marble, Dog czy Apatit to ciekawe modele po które chętnie sięgają klienci. Na produkcję polecane są buty robocze Texline CXS.

 

Obuwie robocze i ochronne Ardon - oferta sklepu bhp

Buty robocze Ardon to świetna propozycja. Polecamy zarówno trzewiki robocze jak Rover, czy buty Hobart, Gear, Cross. Polecamy także sandały Timmer doskonałe do pracy an halach produkcyjnych czy podczas lata na dworze. Także półbuty digger Ardon to doskonała propozycja. Buty  ochronne bhp są lekkie i sportowe.  Ardon podobnie jak inne marki oferuje buty robocze męskie i damskie, także oferta obuwia bhp jest uniwersalna. Znajdziemy tu także buty softshell i rekreacyjne.

 

Obuwie robocze Solid Gear to buty robocze najwyższej jakości

Zdecydowanie jedną z najlepszych marek jest Solid Gear. Buty robocze tego producenta to totalny sztos pod względem jakościowym i wizualnym. Zdecydowanie obuwie Solid Gear to klasa premium. Lata badań, doświadczenie  jakość stoi za marka. Obuwie robocze nie jest tanie, jednak tutaj zyskujemy nieopisany komfort i właściwości ochronne  To marka nie dla każdego a dla osób ceniących produkty bhp najwyższej jakości. Nasz sklep bhp oferuje Buty Solid Gear w różnych kolorach i fasonach od półbutów roboczych przez sandały po trzewiki robocze damskie i męskie. Znajdziemy tu także buty zapinane na boa.

 

Urgent tanie buty robocze to hit naszego sklepu bhp

Fenomen sprzedażybutów roboczych Urgent to coś o czym marzą inni producenci. Obuwie robocze Urgent to tanie buty do pracy dla klientów, gdzie cena jest priorytetem. Co dziwne i zaskakujące, Urgent oferuje obuwie ochronne solidne i trwałe. Zdecydowanie najczęściej buty są kupowane przed duże firmy produkcyjne czy budowlane a także przez sporą grupę klientów indywidualnych, którzy odwiedzają nasz sklep bhp. Urgent proponuje buty robocze męskie i damskie.

 

Obuwie robocze i ochronne Stalco - nowość w ofercie sklepu Optimum BHP

Z racji, iż oferta naszej hurtowni bhp jest nieustannie rozwijana, w sprzedaży pojawiła się marka Stalco, słynąca z produkcji narzędzi. Firma oferuje także oprócz odzieży roboczej, także buty robocze i to nie byle jakie. Także warto poznać ofertę obuwia roboczego Stalco i wybrać swój model. Warto szczególnie przypatrzeć się trzewikom roboczym, których wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Buty robocze Uvex - niemiecka jakość obuwia roboczego

Producent Uvex Safety jest znany ze względu na bliźniaczą markę specjalizującą się w sportowych akcesoriach. Tymczasem Obuwie robocze Uvex słynie w świecie bhp z jakości i wygody. Producent oferuje jedne z bardziej znanych butów bhp. Nasz sklep internetowy ma do zaoferowania buty robocze męskie i damskie w różnorodnych konfiguracjach, od sportowych modeli, przez budowlane po obuwie ochronne biznesowe. Zdecydowanie klienci chętnie sięgają po buty Uvex, mimo swojej ceny i długiego czasu realizacji zamówienia.

 

Buty robocze bhp - sklep bhp oferuje obuwie ochronne 

 

Obuwie robocze to element ubrania bhp i odzieży roboczej. Buty robocze są wymagane w wielu branżach np w budownictwie, w transporcie, pracach magazynowych czy serwisowych, na halach produkcyjnych a także przy spawaniu i innych cięższych pracach fizycznych. Ochrona stopy jest niezbędna m.in. w miejscach gdzie pracujemy z ciężkimi przedmiotami mamy ryzyko nadepnięcia na gwoździe, ostre elementy jak na budowie oraz tam gdzie jest ryzyko poślizgnięcia się. ochrona nóg jest podstawową formą zabezpieczenia się od urazu. Buty bhp są po prostu w wielu zawodach i pracach obowiązkowe aby zapewnić bezpieczeństwo  pracowników i tym samym chronią użytkowników przed wypadkami i uszczerbkami na zdrowiu. Z tego powodu nasz sklep bhp oferuje buty robocze bezpieczne, certyfikowane, dobrej jakości, które są produkowane przez znanych producentów. Oferta internetowej hurtowni Optimum BHP ma szeroki zakres obuwia roboczego i ochronnego, taka aby każdy klient mógł kupić buty bhp dostosowane do swoich wymagań wizualnych oraz warunków w jakich pracuje . Oferujemy ciężkie buty robocze, a także buty taktyczne, rekreacyjne oraz lekkie obuwie robocze męskie i damskie. Buty robocze to niezwykle popularna kategoria w naszym sklepie bhp. Duża popularnością cieszą się specjalistyczne buty bhp np. wodoodporne, spawalnicze. Trzewiki robocze są najczęściej użytkowane na budowie czy pracy w terenie, gdzie zapobiegają także skręceniu kostki podczas pracy na nierównym terenie. Takżeobuwie robocze ocieplane w formie trzewików są często wybierane w okresie zimowym. Obuwie robocze ocieplane to najczęściej kupowane buty w okresie jesienno-zimowym.

 

Jakie buty robocze i obuwie ochronne poleca nasz sklep bhp?

Lekkie i oddychające czy buty robocze skórzane i wodoodporne, niskie półbuty czy trzewiki robocze wysokie? Klienci którzy odwiedzają nasz sklep bhp z obuwiem roboczym mają spory problem z wyborem odpowiednich butów bhp. Powodem tego jest bardzo szeroka oferta jaką oferuje nasz sklep bhp. Oprócz wyglądu, którzy często cenią klienci to pamiętajmy, że najważniejsze jest aby obuwie ochronne gwarantowało bezpieczeństwo, było wytrzymałe i spełniało wszystkie wymagane normy. W sklepie Optimum BHP oferowane modele obuwia ochronnego spełniają te wymagania. Dodatkowo oferta jest rozszerzona o obuwie taktyczne, sportowe, trekkingowe. Także oferta obejmuje każdy rodzaj obuwia. Oferujemy także szeroką sekcję butów roboczych damskich oraz butów roboczych ESD antyelekrostatycznych. Polecamy buty do gastronomi, medyczne i inne, które zobaczycie w naszym sklepie bhp.

 

Obuwie robocze - oferta sklepu bhp

Jak wspomnieliśmy powyżej,  wybór butów roboczych na rynku bhp jest szeroki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oferta Optimum BHP oferuje buty robocze do każdej pracy. Nasz sklep internetowy bhp posiada w swojej ofercie buty budowlane, które zabezpieczają stopę przed urazami. Buty te, w postaci trzewików roboczych, są wykonane z wytrzymałych skór i są produkowane przez  cenionych producentów. Są to buty robocze z podnoskiem ochronnym z opcjonalną wkładką antyprzebiciową i wodoodpornością. Do pracy na magazynie polecamy lekkie i oddychające półbuty robocze czy sandały ochronne, które sprawdzą się także w pracach w sklepach czy podczas lata. Buty robocze mogą być skórzane, tekstylne lub mieszane z połączenia skóry i materiału. Ważne aby wybrać buty bhp sprawdzonych producentów. Polecamy tu z pewnością buty Portwest, Uvex czy Solid Gear jako warte zainteresowania. Także obuwie robocze Uvex, CXS Canis Ardon czy VM Footwear to marki, którym warto zaufać. Klienci cenią także komfort butów Issa, Stalco, Exena, Lemaitre czy Bearfield. Z tańszych marek bardzo często klienci wybierają buty Urgent, Reis czy obuwie robocze Procera.

 


Buty robocze w sklepie Optimum BHP dostępne są dla klientów w całej Polsce 

 

Bogato rozwinięta oferta hurtowni Optimum BHP została doceniona przez właścicieli wielu firm w całej Polsce. Nasz sklep bhp oferuje odzież ochronną i buty robocze na które istnieje aktualnie zapotrzebowanie to wysokiej jakości produkty tworzone według najnowszych technologi oraz zachwycające swoim modnym designem. Klienci poszukujący odzieży bhp i butów roboczych w Warszawie, Krakowie i innych miastach. chętnie korzystają z usług naszego internetowego sklepu bhp ponieważ mogą przebierać tutaj w produktach znanych i cenionych na runku producentów takich jakSnickers Workwear, Solid Gear, Portwest, Reis, Portwest czy Uvex. Warto również wspomnieć o tym, że dużą popularnością cieszą się buty robocze Urgent czyli produkty nieco tańszej marki. Hurtownia Optimum BHP specjalizuje się również w sprzedaży środków ochrony osobistej z czego równie chętnie korzystają większe jak i mniejsze firmy Warszawie czy Krakowie. Odzież robocza a także i buty robocze powinny zapewniać komfort użytkowania tak aby użytkownicy nie musieli się męczyć kilka godzin dziennie w ubraniu, które go uwiera lub jest za luźne. 

 

Sklep bhp dostarcza buty robocze do Warszawy, Karkowa, Wrocławia, poznania i całej Polski

 

 

Co prawda nie posiadamy jeszcze stacjonarnegosklepu bhp z odzieżą i butami roboczymi w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy w Krakowie jednak nie stanowi to żadnej przeszkody dla wszystkich potencjalnych klientów hurtowni Optimum BHP. Prowadzimy prężnie rozwijającą się sprzedaż internetową, a także służymy swoją pomocą wszystkim klientom, którzy tego potrzebują. Mamy świadomość jak ważny jest szybki czas realizacji zamówień dlatego sprawą priorytetową jest dla nas aby jak najszybciej towar zamówiony w naszym sklepie bhp trafił do rąk klientów o czym przekonały się już zaprzyjaźnione z hurtownią Optimum firmy z  wielu miast. Odzież i buty robocze, a także środki ochrony indywidualnej stanowią jedną z najważniejszych kwestii zapewniająca bezpieczeństwo wszystkim pracownikom. Klienci zaopatrujący się u nas w odzież bhp i buty robocze z Warszawy, Krakowa i innych miast chwalą sobie również łatwy i bezproblemowy kontakt z obsługą naszego sklepu z odzieżą roboczą. Prowadzimy sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową, tak aby każdy zainteresowany klient oferowanymi przez nas usługami miał możliwość dokonać owocnych zakupów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu bhp wszystkich zainteresowanych kupnem odzieży i butów roboczych z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i nie tylko. Bez wątpienia jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się hurtowni bhp w całym kraju, przekonaj się sam o pozytywnych aspektach współpracy z nami.