• Kategorie
  • Parametry
  • Półbuty robocze

Półbuty robocze - buty robocze do pracy - charakterystyka obuwia roboczego

Półbuty robocze to obuwie przeznaczone do pracy, które charakteryzuje brak cholewki oraz konstrukcja do kostki ( w odróżnieniu od trzewików które sięgają za kostkę). Często klienci określają je mianem niskiego obuwia roboczego. Obuwie to jest w odróżnieniu od sandałów ochronnych zabudowane, nie jest zapinane na rzep a standardowo jest wiązane na sznurówki.

Półbuty robocze w większości modeli posiadają ochrony w postaci podnoska (SB S1) i/lub wkładki antyprzebiciowej (S1P). Niektóre modele posiadają dodatkowo właściwości wodoodporne (kategoria S3).  Półbuty ochronne mają za zadanie chronić stopę pracownika przed takimi zagrożeniami jak stłuczenie przez spadający przedmiot (obuwie z podnoskiem) lub uszkodzenie przez przebicie np gwoździem ( chroni przed tym wkładka antyprzebiciowa). 

Najczęściej do produkcji półbutów roboczych wykorzystuje się gładką skórę licową. Z takiej skóry np bydlęcej wykonane sa np tanie półbuty ochronne w atrakcyjnych cenach. Często rownież do produkcji półbutów wykorzystuje się welur czy też materiały syntetyczne o wysokich parametrach użytkowych jak np oddychające membrany, gotex itp. W produkcji droższych modeli półbutów roboczych do pracy używa się specjalnych impregnatów, które nadają skórze właściwości hydrofobowe. Dzięki temu zabiegowi obuwie bhp nie chłonie wilgoci i dłużej wytrzymuje podczas pracy w bardziej wilgotnych warunkach. Podeszwy półbutów do pracy mogą byc wykonane z poliuretanu często typu PU-PU lub np z naturalnej gumy.  Półbuty robocze w wielu modelach  posiadają dodatkowe właściwości. Podeszwa obuwia jest często olejoodporna, antypoślizgowa czy antyelektrostatyczna. Niektore modele są także wytrzymałe na wysoką temperaturę, wykazują odpornośc na kwasy i substancje chemiczne lub posiadają dopuszczenie do pracy w przemyśle spożywczym.
Dla komfortu pracowników bardzo często stosuje sie w pięcie pochłaniacz energii, który absorbuje  energię, która powstaje podczas chodzenia po twardym podłożu na przykład po betonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, drgania są niwelowane a obuwie jest bardziej wygodne i komfortowe.

Wyściółka obuwia może różnić się w zależności od półki cenowej obuwia. W droższych modelach półbutów ochronnych wyściółka jest oddychająca co zapewnia lepszy komfort pracy. 

Gdzie stosować półbuty robocze?

Półbuty ochronne są butami do pracy które chronią stopę w wielu warunkach. Do pracy na hali produkcyjnej polecamy półbuty ochronne welurowe z perforacja- małymi otworami dzięki którym ułatwiona jest wentylacja i stopa lepiej oddycha. Do pracy na hali warto też rozważyć zakup sandałów ochronnych.
Do prac w brudnych warunkach np w błocie polecamy bardziej półbuty ochronne wykonane z gładkiej skóry licowej. Gładka skóra jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Jest też mniej chłonna i mniej pochłania wilgoć i zabrudzenia. Do pracy na budowie  polecamy również trzewiki robocze.
Zdecydowana większość modeli obuwia ochronnego do pracy posiada właściwości ochronne dzięki zastosowanym ochronom. Składają sie nie np podnosek ochronny (kompozytowy, aluminowy czy najbardziej popularny stalowy). Kolejną ochroną jest wspomniana już wkładka antyprzebiciowa ( metalowa, kevlarowa czy np tekstylna). 

Wśród obuwia ochronnego wyróżniany rownież obuwie do pracy w przemyśle spożywczym czy medycznym. Półbuty tych kategorii różnią sie pozostałych normami, które musza spełniać.

Półbuty robocze mamy zaprezentowane w naszym sklepie internetowym w bardzo szerokim wachlarzu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie marki jak Ardon, Portwest, Issa, Reis, UVEX, Zephyr, Canis CXS, Cerva, Delta Plus, Julex czy wiele innych. Zapraszamy do poznania oferty naszego sklepu bhp.

Wygodne buty robocze bhp i komfort nóg

Półbuty robocze można dobrać dbając o komfort i wygodę stóp. Półbuty ochronne mogą mieć bardzo wygodne anatomiczne wkładki, oddychającą wyściółkę zapobiegającą poceniu się stopy. Pamiętajmy, iż wybór obuwia roboczego to bardzo istotna kwestia. W pracy spędzamy zazwyczaj minimum 8h. Często jest to 10 czy nawet 12 godzin intensywnej pracy. Praca w obuwiu, które jest żle dobrane i jest niewygodne praca może być udręką i pracownik może być mniej wydajny i efektywny. Warto zatem dobrać obuwie, które jest wygodne dla stopy i nie powoduje dyskomfortu. Warto pomyśleć o tym, czy potrzebujemy butów roboczych tylko doraźnie czy pracujemy w nich non stop. Czy ważna jest dla nas oddychalność, czy mamy problemy z potliwością stóp, czy mamy uczulenie na metal itp?  Wybierając buty bhp do pracy warto skupić się na tych parametrach a nie tylko na cenie. Innym aspektem butów roboczych jest ich wygląd. Obecnie producenci prześcigają się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych butów o miejskim stylu. Sportowe buty robocze to obecnie bardzo popularny trend. Sportowe buty bhp w stylu trampek czy adidasów są bardzo popularne. Podobnie z butami o charakterze bardziej trekkingowym np z elementami odblaskowymi. Aktualnie w ofercie naszego sklepu można znaleźć bardzo ciekawe propozycje w bardzo atrakcyjnych cenach.

Proszę również mieć na uwadze, iż staramy się zaproponować Państwu w naszym sklepie BHP bardzo niskie ceny na buty robocze, jednak przy dużych zamówieniach hurtowych w wielu przypadkach jesteśmy w stanie udzielić dodatkowego rabatu lub możemy zaproponować transport gratis. Wszelkie te ustalenia są indywidualne, dlatego zachęcamy do kontaktu z działem handlowym naszej hurtowni bhp. Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej.