• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice spawalnicze

Rękawice spawalnicze są wykonywane są ze skór różnego rodzaju typu dwoina lub ze skór licowych. Mogą to być skóry bydlęce, świńskie, kozie. Występują też warianty kombinowane. Przeważnie dostępne są modele 5 oraz 3 i 1 palcowe. Mają za zadanie ochronę rąk przed wysoką temperaturą, rozpryskami stopionego metalu, iskrami, ogniem, urazami mechanicznymi. Wkładka termoizolacyjna stosowana w niektórych modelach, chroni dłonie przed promieniowaniem cieplnym - kontaktowym i konwekcyjnym. Najmocniejsze egzemplarze rękawic roboczych szyte są nićmi z Kevlaru®, oraz wykończone gilzami zapobiegającymi przepaleniu szwów. W tej grupie znajdują się rękawiczki spawalnicze spełniające normy: EN-12477-A, odporność na ogień EN-407, oraz mechaniczną EN-388. Są także artykuły w wersjach wyglądających prawie identycznie jak certyfikowane, ale bez wymaganych badań, do stosowania wszędzie tam, gdzie model atestowany nie jest wymagany przez służby BHP ze względu na brak zagrożeń.

Rękawice spawalnicze - jakie rękawice ochronne wybrać w naszym sklepie bhp ?

Nasza hurtownia bhp oferuje rękawice spawalnicze, które zdają egzamin podczas pracy wszystkimi metodami: TIG, MIG/MAG i MMA. Typ A/B zapewnia wysoki stopień ochrony oraz zachowanie zręczności w pracy. Naszym klientom możemy polecić wysokiej jakości model rękawic ochronnych WorkGuard™ 43-216 marki ANSELL. Rękawica  jest odporna na wysokie temperatury przy takich pracach  jak spawanie, obsługa urządzeń oraz praca w otoczeniu, w którym występują zagrożenia związane z wysokimi temperaturami lub rozpryskami gorących cieczy. Nasz sklep internetowy bhp oferuje również rękawice do spawania dwu lub trzy palcowe z kelvaru marki ARDON oraz rękawice spawalnicze Crusader A6036 z bawełny i poliestru marki Ardon . Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rękawic spawalniczych w atrakcyjnych cenach w naszym sklepie internetowym ! Polecamy szczególnie rękawice spawalnicze Portwest a także rękawice dla spawacza CXS Canis oraz rękawice spawalnicze REIS Weldoger.  Wybór rękawic ochronnych jest bardzo szeroki i warto wybrać odpowiednie modele tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort.  Do spawania metodą TIG polecamy rękawice spawalnicze z koziej skóry oraz z mankietem z drelichu. Kozia skóra jest bardzo miękka, wygodna. Rękawice z dwoiny sprawdzają się przy spawaniu metodą MIG. Są one grubsze i masywne, bardziej odporne na kontakt z iskrami i płomieniem. 

Rękawice robocze spawalnicze - ochrona rąk dla spawacza

Praca spawacza jest niebezpieczna i wymaga stosowania specjalistycznej odzieży roboczej i rękawic. Nasz sklep bhp oferuje w tej kategorii rękawice ochronne spawalnicze do wszystkich metod spawania . Punktem wyjścia jest rozeznanie jakie rękawice spawalnicze są nam potrzebne:  czy ze skóry dwoinowej, grubej i mocnej czy raczej potrzebne są rękawice spawalnicze TIG z miękkiej koziej skóry ze sztywnym mankietem?  Następnie warto zwrócić uwagę na opis rękawic dla spawacza. Wiele modeli w ofercie sklepu bhp to rękawice robocze spawalnicze spełniające normy, dopuszczające je do pracy spawacza. Dostępne są także rękawice typu spawalniczego, które wyglądają tak samo jednak nie mają poświadczenia w normie, iż są dedykowane do pracy dla spawacza. Nasza hurtownia bhp oferuje oba typy rękawic i zwracamy uwagę by przy zakupie zwracać uwagę na normy jakie dany model rękawic ochronnych spełnia. Rękawice spawalnicze są także zróżnicowane pod względem ceny i jakości. Polecamy rękawice robocze skórzane Portwest, dobrze wykonane, z wygodną podszewką, wykonane z najlepszej jakości skóry. Podobnie sprawa się ma z rękawicami spawalniczymi VM Footwear i Delta Plus. Polecamy też poznać ofertę na odzież roboczą trudnopalną dla spawacza, szczególnie na spodnie robocze spawalnicze i bluzę. Nasz sklep bhp poleca  także kurtki trudnopalne, okulary i gogle dla spawacza oraz pozostałe akcesoria.